Montaż blach – gdzie kupić blachowkręty?

Jednym z najczęściej zadawanych fabrykantom pytań w kwestii blach jest zapytanie o ich właściwy sposób montażu oraz przechowywania blach w czasie otwarcie poprzedzającym zamontowanie ich na dachu. Jeżeli montaż ma nastąpić od razu po zakupie (w najwyższym stopniu trzy do czterech tygodni od daty wyrobów), wypada rozciąć opakowanie, w jakim znajdują się blachy oraz ustawić je pod nieznacznym skosem, aby umożliwić spływanie ewentualnym wodom opadowym. Jeżeli zaś okres między wytwórczością a montażem blach ma być dłuższy, w owym czasie nieodzowne jest rozcięcie paczki, w jakiej blachy zostały dostarczone przez producenta. Później pomiędzy arkuszami należy umieścić listwy dystansowe, żeby umożliwić swobodny przepływ powietrza w opakowaniu.

Pod żadnym pozorem nie wolno kłaść paczki z blachami bezpośrednio na ziemi, a arkusze wypada przechowywać w miejscu pewnym, przewiewnym i suchym, by nie doprowadzić do zmarnienia blach poprzez działanie składników środowiskowych – właśnie dlatego zainwestuj w blachowkręty. Jedną ze spraw, jaka w największym stopniu intryguje kupujących blachy, jest sposób przechowywania blach pomiędzy kupnem a montażem.

W szeregu przypadków z powodów technicznych bądź też również budżetowych nie są w stanie bowiem zainstalować blach na dachu bezpośrednio po zakupie.

Przede wszystkim, nie należy blach kłaść bezpośrednio na ziemi, gdyż może doprowadzić to do szeregu uszkodzeń chemicznych oraz blokuje odpływ możliwych wód opadowych, jakie mogą odnaleźć się w paczce. Poza tym, nie wolno pozostawiać blach zamkniętych w nierozciętym opakowaniu. Do prawidłowego i bezpiecznego przechowywania potrzebują wolnego dostępu powietrza.

Jeśli blachy mają znajdować się w opakowaniu do trzech, czterech tygodni od daty produkcji, wystarczy naciąć paczkę i umieścić je pod delikatnym skosem. Jeżeli jednak kupujący organizują trwające dłużej przechowywanie blach przed montażem, powinni bezdyskusyjnie umieścić pomiędzy pojedynczymi arkuszami listewki dystansowe, aby umożliwić swobodny dostęp powietrza do blach.

You may also like...