Innowacyjne piece nadające się do użycia w przemyśle oraz w laboratoriach

Idealne piece do topienia metali kolorowych oferuje Energoel. Modele PDP – 3 doskonale sprawdzają się, gdy ilość metali kolorowych nie jest zbyt wielka w warunkach laboratoryjnych. Mogą nimi być: złoto, srebro i platyna. Dla klientów dostępne są wersje współpracujące z tyglami ceramicznymi a także wersje mające tygiel grafitowy. Pojemność tygli to mniej więcej pięćdziesiąt ml.

Charakterystyka techniczna urządzeń opublikowana jest pod linkiem https://energoel.pl/produkt/piec-indukcyjny-seria-pdp/ i sugeruje, że warto w takie piece się zaopatrzyć pod spodziewane zastosowanie. Niskie straty mocy znajdują przełożenie w zminimalizowaniu kosztów eksploatacyjnych, związanych z mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W przedsiębiorstwie używany jest autorski system IPM – EnergoEl. To on pozwala na optymalne oraz zautomatyzowane dopasowanie mocy maszyn do zmieniających się parametrów wsadu. Imponująca sprawność energetyczna wpływa na dynamikę nagrzewania. Maszyny ciepłownicze mają niewielką masę oraz niewielkie rozmiary.

Z tego względu nawet wówczas, gdy przestrzeń jest ograniczona sprawdzają się bardzo dobrze. Każda maszyna zrobiona jest z zastosowaniem hartowania indukcyjnego, wobec czego można dostosować do pewnych czynności. Można także korzystać z lutowania twardego albo miękkiego. Zleceniodawcy doceniają to, że usługi są zrealizowane w zgodzie z ich wymaganiami. Opis usług podany jest na witrynie firmy. Klienci biznesowi są każdorazowo usatysfakcjonowani.

Przemysłowe piece wyróżnia: duża bezawaryjność, imponująca produktywność, imponująca efektywność w obrocie energią, opcja zautomatyzowanie procesów, prosta obsługa, sterowanie temperaturą, kompaktowa budowa, małe rozmiary, bardzo dobry wpływ na środowisko oraz możliwość użycia wybranych opcji, zależnie od wymagań przedsiębiorcy. Dzięki temu, że są to modele na tyle dokładnie zaprojektowane, można liczyć na ich bezawaryjne działanie. Wskazana marka ciągle podąża za oczekiwaniami klientów w zakresie wytwarzanych pieców.

You may also like...