Imponującej jakości wentylatory transportowe i podciśnieniowe

Wdrożenie doskonale opracowanej technologii odpylania przez firmę Nestro to następny dowód tego, że marka ta bardzo dobrze zna się na nowoczesnych rozwiązaniach służących ochronie środowiska i dbaniu o kondycję zdrowotną pracowników w konkretnym miejscu. Prawidłowe odpylanie ma wyjątkowe znaczenie w tych zakładach, gdzie korzysta się z maszyn stolarskich oraz w centrach obróbczych. Pozwoli to obniżyć koszty eksploatacji maszyn zajmujących się obrabianiem drewna.

Innowacyjne instalacje odpylania, dopasowane do trybu pracy w konkretnym zakładzie zastępują niezautomatyzowane usuwanie odpadów poprodukcyjnych. Nie ma mowy o tym, że jakiekolwiek odpady zostaną w maszynie, dzięki czemu będzie ona funkcjonowała bardzo dobrze. Rozwiązania firmy z tego zakresu dedykowane są dla małych, jak i dla średniej wielkości firm.

W małych firmach mogą być zastosowane: filtry workowe typu NASF, filtry stanowiskowe typu NFB a także filtry podciśnieniowe typu NE 160, 250 i 300. Filtry workowe w zestawieniu z wentylatorem są urządzeniem odpylającym. Można je używać na hali produkcyjnej. Filtry stanowiskowe da się podłączać do jednej albo do dwóch maszyn. To świetne wyjście dla firm, gdzie nie ma zbyt dużo urządzeń. Filtry podciśnieniowe wyposażone są w niewielkich wymiarów Wentylatory do pyłów. Kompaktowa konstrukcja oraz mobilność pozwalają na wykorzystanie w licznych zakładach pracy. Można do tego typu urządzenia dodać do 3 maszyn.

Dla średnich oraz dużych zakładów Nestro proponuje filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, przystosowany do oddzielenia pyłu albo wiór pochodzenia drzewnego od pięciu do stu tysięcy m3/h. Takie urządzenie zbudowane jest z komór, wobec czego można je dowolnie rozbudować. Ma wiele zabezpieczeń technicznych, a więc nie trzeba się bać, że mogłoby wywoływać zagrożenie w zakładzie pracy. Oferta bogatsza jest o instalacje redukujące ciśnienie, przeznaczone do tych miejsc, w jakich istnieje niebezpieczeństwo wybuchu pyłu. Maszyny filtracyjne oczyszczą wówczas pył z groźnych mieszanek powietrza.

You may also like...